Vector converter 3X400V D32-T3-1R5G/2R2P 1.5kW
Brand: Wagney
Product Code: MX-IW-D32-T3-1R5G-2R2P
Availability: 6-11 business days
Planuojama gavimo data po užsakymo: 2026-05-28
Qty
Sensorless vector control in open loop, or scalar U/F
Power supply from a three-phase network 3x400V class: 380V-480V, 50Hz/60Hz
Output frequency up to 400 Hz
Possibility of overloading the inverter up to 150% for 60 s and up to 200% for 2 s
A potentiometer on the inverter panel allows you to conveniently change the engine speed
Carrier frequency in the range 1.5 – 12 kHz
Two 10-bit analog inputs
Two analog outputs
6 programmable digital inputs
Support for MODBUS RTU RS485 communication protocol.
Functions of a simple PLC
Programmable motor speed ranges
thermal protection of the inverter and motor, short-circuit protection of the inverter
Convenient removable operator panel with LED display
Output current: 4.1 A
Power: 1.5 kW
Dimensions (width x height x depth): 206 x 76.5 x 165 mm
Number of digital inputs: 6
Input current: 6.4 A