ZigBee 4-channel switch module with voltage-free DC 32V contact Avatto ZWSMMD-4-250V
Brand: Avatto
Product Code: ZWSMD-4-250V
Availability: Temporarily Out Of Stock
ZigBee 4-channel switch module with voltage-free contact DC 32V Avatto ZWSMMD-4-250V.
Avatto ZWSMMD-4-250V is a 4-channel ZigBee switch module with voltage-free contact, designed to safely and precisely manage devices up to DC 250V. Each channel supports a load of up to 10 A, which gives great flexibility in controlling lighting, home automation or control systems. The use of a voltage-free contact makes the module ideal where separation of the power circuit from the control signal is required.
Stable communication and full control from the application
Automation, schedules and device sharing
ManufacturerAvatto
ModelZWSMD-4
InputAC/85-250VV/Type C 5V
Maximum load10 A/group
ProtocolZigbee 3.0
Radio frequency433 MHz