USN 3D8A CNC universalus skaitmeninis valdiklis

Gamintojas: Wagney
Prekės kodas: MX-USN-3D8A
Prieinamumas: Laikinai Neturime
1,531.40€
Be mokesčių: 1,265.62€

USN-3D8A valdiklis yra paruoštas gaminys ir nereikalauja jokio vartotojo paruošiamojo darbo. Tiesiog prijunkite jį per LPT prievadą prie kompiuterio ir maitinkite 230 V tinklo įtampa. Sistema leidžia valdyti tris, dviejų fazių, dvipolius žingsninius variklius, kurių maksimali srovė yra iki 7,8 A fazėje. 4, 6 ir 8 laidų varikliai yra valdomi mikropakopomis, o tai leidžia padidinti mašinos veikimo tikslumą. Įrenginys gali dirbti su bet kokia programa, kuri valdo per kompiuterio LPT prievadą. Sustabdžius variklius, srovė automatiškai sumažinama, todėl varikliai mažiau įkaista (galima pasirinkti 50% arba 100% nustatytos srovės vertės).

USN-3D8A valdiklis turi daugybę apsaugos priemonių, kurias įgyvendina varistoriai ir saugikliai. Tai užtikrina atsaką į variklio ritės trumpąjį jungimą su sistemos įžeminimu, per didelę atskirų ašių srovės suvartojimą arba viršįtampą iš maitinimo tinklo. Be to, sistemoje yra ventiliatorius, kuris neleidžia sistemai perkaisti.

Techniniai duomenys
ELEKTROS PARAMETRAI
Maitinimo įtampa 230V kintamoji srovė, 50Hz
Variklio maitinimo įtampa 72 VDC
Loginės dalies maitinimo įtampa (SSK-MB2 pagrindinė plokštė) 12 VDC
Pagrindinis saugiklis (saugiklių modulis FM-02, saugiklis F1) 7 A (lydantis)
Apsauga nuo viršįtampio - yra (saugiklio modulis FM-02, R1, R2) varistorių
Signalizuoja apie pagrindinio maitinimo šaltinio buvimą - yra (valdymo spinta, durys) Led
Papildomas saugiklis (pvz., mažas veleno maitinimo šaltinis, FM-02 saugiklio modulis, F2 saugiklis 5 A (lydantis)
Maitinimo šaltinio saugiklis (minkštojo paleidimo modulis, saugiklis B1) 7 A (lydantis)
Ašies saugikliai (FM-01 saugiklio modulis, X ašies F1 saugiklis, Y ašies F2 saugiklis, Z ašies F3 saugiklis, pasirenkamas A ašies F4 saugiklis 7 A (lydantis)
Maitinimo signalizacija atskiroms ašims - yra (FM-01 saugiklių modulis, X ašies LED1, Y ašies LED2, Z ašies LED3, A ašies LED4) šviesos diodai
Didžiausia vieno variklio fazės srovė 7.8A
Loginiai įtampos lygiai L=0V H=5V
Maksimalus impulsų dažnis CLK įėjime 300 kHz
Maksimalus žingsnių padalijimas 256
Mechaniniai parametrai
Matmenys 432x432x182 (ilgis x plotis x aukštis) [mm] (valdymo spintos matmenys)
460 x 445 x 205 (ilgis x plotis x aukštis) [mm] (bendras matmuo)
Svarstyklės 20 kg (priklauso nuo SSK-B04 valdiklių skaičiaus ir naudojamo transformatoriaus)
Veikimo parametrai
Darbinė temperatūra +5°C...+40°C
Laikymo temperatūra -10°C...+40°C
Santykinė drėgmė 30%...75% (nekondensuojantis)
Vibracijos veikimo metu nepriimtina
Insultas dirbant nepriimtina
Tiesioginiai saulės spinduliai nepriimtina
Universalaus skaitmeninio valdiklio USN-3D8A konstrukcija Byla
Vaizdas iš apačios: Valdiklio veikimas

USN-3D8A įrenginys naudoja SSK-B04 valdiklius kaip galios išvesties etapus. SSK-B04 yra ekonomiškas, didelio našumo mikro žingsnio valdiklis, paremtas naujausiais techniniais pasiekimais. Jis pritaikytas valdyti 2 fazių ir 4 fazių hibridinius žingsninius variklius. Naudojant pažangią bipolinę nuolatinės srovės technologiją, jis leidžia pasiekti didesnį to paties variklio greitį ir galią, palyginti su tradiciniais metodais, naudojamais, pavyzdžiui, kairiojo ir dešiniojo reguliatoriaus valdikliais. Jo 3 būsenų valdymo technika leidžia teisingai valdyti ritės srovę išlaikant mažą bangavimą, o tai savo ruožtu sumažina variklio įkaitimą. SSK-B04 valdiklis gali valdyti hibridinius žingsninius variklius su 4, 6 arba 8 kontaktais. Žemiau esančioje diagramoje parodytos jungtys su įvairių konfigūracijų varikliais.

4 laidų varikliai yra mažiausiai lankstūs, bet lengviausia prijungti. Greitis ir sukimo momentas priklausys nuo posūkių induktyvumo. Nustatydami valdiklio išėjimo srovę, padauginkite fazės srovę iš 1,4, kad nustatytumėte didžiausią išėjimo srovę.

6 laidų variklius galima jungti dviem konfigūracijomis: dideliu greičiu – mažesniu sukimo momentu arba dideliu sukimo momentu – mažesniu greičiu.
Didesnio greičio arba pusės ritės konfigūracija taip pavadinta, nes sunaudoja pusę variklio apsisukimų. Tai sumažina induktyvumą, o tai sumažina variklio sukimo momentą. Važiuojant didesniu greičiu, jis bus stabilesnis. Nustatydami valdiklio išėjimo srovę, padauginkite fazės (arba vienpolio) srovę iš 1,4, kad nustatytumėte didžiausią išėjimo srovę. Didesnis sukimo momentas arba visa ritės konfigūracija naudoja visą fazių posūkių induktyvumą. Ši programa turėtų būti naudojama ten, kur reikalingas didesnis sukimo momentas esant mažam greičiui. Nustatydami išėjimo srovę, padauginkite fazės (arba vienpolio) srovę iš 0,7 ir nustatykite šią didžiausią valdiklio vertę.

8 laidų varikliai sistemos dizaineriui suteikia daug lankstumo, nes juos galima jungti nuosekliai arba lygiagrečiai, todėl juos galima naudoti daugelyje programų.
Serijinė jungtis paprastai naudojama ten, kur reikalingas didelis sukimo momentas ir mažas greitis. Kadangi naudojant šią konfigūraciją induktyvumas yra didžiausias, efektyvumas mažėja esant didesniam greičiui. Norėdami nustatyti didžiausią išėjimo srovę, fazės (arba vienpolio) srovę padauginkite iš 0,7.
Lygiagretus variklio apvijų sujungimas užtikrina stabilesnį sukimo momentą esant didesniam greičiui. Norėdami nustatyti didžiausią išėjimo srovę, fazės (arba vienpolio) srovę padauginkite iš 1,96 arba bipolinę srovę iš 1,4.

Pasirinkus konfigūraciją, su kuria turi veikti variklis, nereikalingi (neprijungti) laidai turi būti kruopščiai izoliuoti nuo likusių. Dabar galime pradėti jungti laidus prie universalaus skaitmeninio valdiklio USN-3D8A maitinimo pakopų. Šios operacijos metu reikia būti ypač atsargiems. Blogi kontaktai gali sukelti netinkamą variklių veikimą, trikdžius arba, blogesniais atvejais, trumpąjį jungimą. Siekiant sumažinti trukdžius, varikliai turi būti prijungti prie korpuso ekranuotais kabeliais ir tinkamai įžeminti naudojant tam paruoštus nerūdijančio plieno spaustukus.

Prijungus variklį ir prieš paleidžiant visą sistemą, paskutiniai etapai turi būti tinkamai sukonfigūruoti. Į variklius tiekiamos srovės parinkimas ir žingsnių padalijimas atliekamas naudojant 8 mikrojungiklius, esančius ant modulio korpuso. Pirmieji trys DIP jungiklio bitai (Sw1, 2 ir 3) naudojami variklio darbinei srovei (dinaminei srovei) nustatyti. Pasirinkite nustatymus, artimiausius varikliui reikalingai srovei pagal toliau pateiktą lentelę:

Didžiausia srovė RMS SW1 SW2 SW3
2.8A 2.0A JIS JIS JIS
3,5A 2,5A IŠJUNGTA JIS JIS
4.2A 3.0A JIS IŠJUNGTA JIS
4.9A 3,5A IŠJUNGTA IŠJUNGTA JIS
5.7A 4.1A JIS JIS IŠJUNGTA
6.4A 4.6A IŠJUNGTA JIS IŠJUNGTA
7.0A 5.0A JIS IŠJUNGTA IŠJUNGTA
7.8A 5.6A IŠJUNGTA IŠJUNGTA IŠJUNGTA

Jungiklis SW4 naudojamas laikymo srovei nustatyti. IŠJUNGTA reiškia, kad laikymo srovė bus apribota puse pasirinktos dinaminės srovės vertės. ĮJUNGTA reiškia, kad laikymo srovė bus tokia pati kaip pasirinkta dinaminė srovės vertė. Valdiklis, praėjus 1 sekundei po paskutinio žingsnio signalo, automatiškai sumažina pasirinktą dinaminės srovės vertę iki 60%. Tai sumažina variklio šildymą iki 36%.

Pakopų padalijimas nustatomas naudojant SW jungiklius 5, 6, 7 ir 8 pagal toliau pateiktą lentelę:

μžingsnis μžingsniai/revoliucija
(1,8º varikliui)
SW5 SW6 SW7 SW8
2 400 JIS JIS JIS JIS
4 800 IŠJUNGTA JIS JIS JIS
8 1600 JIS IŠJUNGTA JIS JIS
16 3200 IŠJUNGTA IŠJUNGTA JIS JIS
32 6400 JIS JIS IŠJUNGTA JIS
64 12800 IŠJUNGTA JIS IŠJUNGTA JIS
128 25600 JIS IŠJUNGTA IŠJUNGTA JIS
256 51200 IŠJUNGTA IŠJUNGTA IŠJUNGTA JIS
5 1000 JIS JIS JIS IŠJUNGTA
10 2000 m IŠJUNGTA JIS JIS IŠJUNGTA
20 4000 JIS IŠJUNGTA JIS IŠJUNGTA
25 5000 IŠJUNGTA IŠJUNGTA JIS IŠJUNGTA
40 8000 JIS JIS IŠJUNGTA IŠJUNGTA
50 10 000 IŠJUNGTA JIS IŠJUNGTA IŠJUNGTA
100 20 000 JIS IŠJUNGTA IŠJUNGTA IŠJUNGTA
200 40 000 IŠJUNGTA IŠJUNGTA IŠJUNGTA IŠJUNGTA

Pagal numatytuosius nustatymus mikropakopų padalijimas nustatytas į 1/8. Jei valdiklis buvo pirktas kartu su varikliais, tada valdiklio srovė buvo nustatyta pagal atitinkamą variklį. Kitu atveju srovė buvo nustatyta į 7,8 A. Tada turėtumėte nustatyti atitinkamą savo variklių vertę.

Galios pakopų veikimą rodo du šviesos diodai, esantys prie valdymo signalo jungties (žalia - teisingas veikimas, raudonas - klaida). Įjungus maitinimo įtampą ir įjungus signalą, žalias šviesos diodas šviečia nuolat. Kai EAW būsena pasikeičia į priešingą, diodas užgęsta.

Variklių darbą valdo SSK-MB2 pagrindinė plokštė, kuri paskirsto signalus iš LPT prievado į atskiras ašis. Taip pat galite prijungti pagrindinius ir ribinius jungiklius arba avarinio stabdymo mygtuką. Modulyje yra dvi relės, kurių kiekviena turi dvi atskiras dalis, kurių kiekviena gali perjungti srovę iki 8A ir įtampą iki 250V. Naudodami aukščiau paminėtas reles galime atlikti elektros veleno įjungimo/išjungimo bei aušinimo skysčio tiekimo funkcijas. Naudojimas gali būti bet koks.

Naudodami su suklio greičio reguliavimu sistemą galime išplėsti mūsų įmonės gaminamu Spindle Control moduliu. Jis paverčia iš valdymo programos siunčiamą dažnį į analoginę 0...10V įtampą. Galime reguliuoti kai kuriuos tokio potencialo keitiklius.

Paruoštame USN-3D8A komplekte plokštės jungtys, kurias vartotojas turi padaryti, yra apribotos iki minimumo (galima relių prijungti). Galinių jungiklių laidų montavimas buvo perkeltas į jungiamąją dėžę, kurios pagalba pašaliname į spintą vedančių kabelių skaičių. Sistema leidžia efektyviai sujungti grupes išlaikant elektromagnetinį suderinamumą. Modulis gaminamas dviem versijomis: standartine ir išplėstine. Abiem atvejais sandarus korpusas ir geros kokybės kanalai puikiai apsaugo tiek nuo dulkių, tiek nuo drėgmės. Kabeliams dėžutės viduje sumontuoti buvo naudojamos jungtys, sumontuotos ant DIN bėgio. Dėžutės naudojimas sumažina mašinos laidų sujungimo išlaidas, palengvina sujungimus, o svarbiausia – padidina visos sistemos estetiką.

Pasirinkti jungčių dėžučių parametrai

I versija
Įėjimų skaičius ............................................... .. .............................................. 8 vnt
Išėjimų skaičius ................................................... .. .............................................. 1 vnt
Kabelio ilgis, skirtas prijungti prie valdymo spintos ................................... 2,5 mb (*)
Kabelių jungtys ................................................ .... ......................... jungtys ant DIN bėgio
Jungčių skaičius ................................................... .. .................................................. 8 vnt
Įžeminimo priedas ................................................ .............................................. nerūdijančio plieno spaustukai
Dėžutės matmenys (be riebokšlių) ................................................ .... ................ 160 x 120 x 76 [mm]
* prijungimo prie valdymo spintos laido ilgis gali būti skirtingas, nurodytas kliento.

II versija
Įėjimų skaičius ............................................... .. .......................................... 8-16 vnt (priklausomai nuo susitarimai su klientu)
Išėjimų skaičius ................................................... .. .............................................. 1 vnt
Kabelio ilgis, skirtas prijungti prie valdymo spintos ................................... 2,5 mb (*)
Kabelių jungtys ................................................ .... ......................... jungtys ant DIN bėgio
Jungčių skaičius ................................................... .. ................................................ 8- 22 vnt (vienas DIN bėgis), (**)
Įžeminimo priedas ................................................ .............................................. nerūdijančio plieno spaustukai
Dėžutės matmenys (be riebokšlių) ................................................ .... ................ 225 x 175 x 80 [mm]
* prijungimo prie valdymo spintos laido ilgis gali būti skirtingas, nurodytas kliento.
** galima sumontuoti papildomą DIN bėgelį, kuris leis montuoti papildomas ZJU jungtis arba papildomus modulius, pvz., relę.

Pirkėjas, įsigydamas universalų skaitmeninį valdiklį, gauna paruoštą įrenginį, paruoštą prijungti išorinius elementus (galinius jungiklius, jutiklį ir kt.). Surinkimą geriausia pradėti sumontuojant atitinkamą modulį į mašinos korpusą. Kitas žingsnis – kabelius nutiesti per riebokšlius, tinkamai juos išdėstyti ir sujungti (geriausia juos užbaigti vamzdiniais galais, kurie palengvins montavimą ir tolesnį aptarnavimą). Žemiau esančioje nuotraukoje parodytas dėžutės viduje esančių jungčių pavyzdys. Taip pat galite stebėti teisingą kabelių ekranų montavimą, kuris leidžia laikytis elektromagnetinio suderinamumo standartų (pavyzdys, kai montuojami varikliai).

Gamintojo padarytų kaiščių ir jungčių aprašymas.

I versija

Nr. ant gnybtų bloko Kabelio spalva Funkcija Prijungimas prie pagrindinės plokštės
1 Žalias namai HOME X (11 kontaktas)
2 Ruda Riba NAMAI Y (12 kaištis)
3 Geltona +12V
4 Tiltas su balta spalva GND
5 Pilka E-stotelė EMGR jungtis J13 (10 kontaktas)
6 Rožinis Jutiklis HOME Z (13 kaištis)
7 Geltona +12V +12V jungtis J14
8 Baltas GND GND jungtis J14

Žemiau esančioje diagramoje parodytas populiariausias išorinių komponentų prijungimo būdas. Atkreipkite dėmesį, kad visi ribiniai jungikliai yra normaliai atidarytame NO būsenoje. Šioje konfigūracijoje jie visi yra sujungti lygiagrečiai. Jei naudojame NC tipo jungiklius, nepamirškite Mach, Activ Low programos nustatymų pakeisti į priešingą. Tokiu būdu galiniai jungikliai yra sujungti nuosekliai. Jei naudojami indukciniai artumo jutikliai, taip pat bus naudojamas GND įžeminimas, prijungtas prie 4 ir 8 jungčių.

Sujungimo schema
Gamintojo pasiūlytų spygliuočių aprašymas prijungimo dėžutėje. II versija
Nr. ant gnybtų bloko Kabelio spalva Funkcija
1 Baltas Namai
2 Ruda Namas Y/bus naudojamas
3 Balta ir geltona Pradžia Iš/naudoti
4 Tiltas su +12V po saugiklio +12V
5 Tiltas su juodu GND
6 Rožinis Riba
7 Mėlyna Limitas / velenas
8 Tiltas su +12V po saugiklio +12V
9 Tiltas su juodu GND
10 Žalias E-stotelė
11 Gelsvai ruda E-stotelė
12 Pilkai rožinė Jutiklis
13 +12V po saugiklio +12V
14 Juodas / ekranas GND
15 Balta ir žalia Relay1 COM
16 Raudonai pilka 1 relė NR
17 Ruda-žalia Relay2 COM
18 Raudona 2 relė NR
19 Violetinė Naudojimui
20 Pilka Naudojimui

Visas komplektas, tiek loginė dalis, tiek galios pakopos, maitinamas iš MZ-03 modulio. Jis pagrįstas pagrindiniu nestabilizuoto maitinimo šaltinio pritaikymu (išorinis transformatorius valdymo spintos korpuse, tiltas ir filtras, įdiegtas naudojant elektrolitinius kondensatorius). Antrasis blokas yra atskiras maitinimo šaltinis su papildomu transformatoriumi, tilteliu, filtru ir integruotu 12V stabilizatoriumi. LED diodai rodo teisingą kiekvieno bloko veikimą. Pagrindinė plokštė maitinama 12 V.

FM-01 saugiklio modulis buvo naudojamas padalyti srovę MZ-03 išėjime. Sistema turi keturis nepriklausomus išėjimus. Kiekvienas iš jų turi saugiklį ir įtampos indikaciją. Saugiklio pažeidimą rodo atitinkamas šviesos diodas.

Didelės srovės dalies transformatoriaus minkštas paleidimas užtikrinamas minkšto starterio moduliu su papildomu saugikliu. Per pirmąsias milisekundes srovė teka per galios rezistorius, o vėliau naudojant relę įjungiama iki 100%. Tai neleidžia transformatoriui laikinai ištraukti didelės galios ir taip „išpūsti saugiklius“.

230 V įtampa, iš kurios maitinama sistema, paskirstoma naudojant saugiklių modulį FM-02. Tai pašalina papildomas jungtis ir susivėlusius laidus, užtikrina estetinę įrenginio išvaizdą. Abu kanalai yra apsaugoti dviem apsauga – srovės ir viršįtampio. Įrenginyje yra: pagrindinis jungiklis, minkštojo paleidimo modulis, ventiliatorius ir signalinis diodas. Jis turi papildomą OUT2 išėjimą prie kurio galime prijungti papildomą imtuvą ir jį įjungti per reles, esančias pagrindinėje plokštėje. Maksimali tokio įrenginio galia negali viršyti 1,05 kW (4,5A, 230V).

Dėmesio!!!

Įrengiant papildomą apkrovą, reikia parengti srovės balansą. Atkreipkite dėmesį, kad didžiausia pagrindinio jungiklio srovė yra 10 A.

Tokio įrengimo schema pateikta žemiau: Papildomo veleno valdymo modulio, pagrindinės plokštės ir keitiklio su įtampos įėjimu, skirtu suklio sukimosi dažniui reguliuoti, prijungimo schema.

Prieš paleidžiant USN-3D8A valdiklį pirmą kartą, patikrinkite variklių, eigos jungiklių ir relių jungtis. Neatsargus kabelių paruošimas gali sukelti sistemos pažeidimus arba nestabilų veikimą. Dar kartą patikriname esamus atskirų galios pakopų nustatymus. Prijungiame kompiuterį, paleidžiame programą ir įjungiame valdiklį.

DĖMESIO!!!

Paleidę mašiną įjunkite: kompiuterį, programą, valdiklį. Programa valdo LPT prievado kaiščius. Išjungdami sistemą naudojame atvirkštinę tvarką. Tai apsaugos nuo netikėtų ir pavojingų mašinos judesių.

Mach3 programos konfigūravimas su USN-3D8A valdikliu Atsisiųskite USN 3D-8A tvarkyklės konfigūracijos failą

USN 3D-8A valdiklio konfigūracijos failas

„Mach 3“ programa yra viena populiariausių CNC staklių valdymo programų mūsų šalyje, skirta tiek komerciniams, tiek pomėgių sprendimams. Jis valdo žingsninių variklių arba servo pavarų veikimą siųsdamas žingsnio ir krypties signalus (Step/Dir). Ši programa puikiai veikia su visais mūsų pasiūloje esančiais valdikliais. Naudodami Mach3 programą, kompiuterį galime transformuoti į CNC staklių valdiklį. Jis, be kita ko, leidžia valdyti šias mašinas: braižytuvus, frezavimo stakles, graviravimo stakles, tekinimo stakles, plazminius degiklius, polistirolo pjaustytuvus. Dėl galimybės imituoti PLC valdiklį ir ModBus ryšį naudojant Mach3 programą, kompiuterį galime paversti valdikliu praktiškai bet kokiai mašinai. Mūsų klientai sėkmingai valdo vamzdžių lenktuvą, automatinį suvirinimo aparatą ar miltelinio dažymo įrenginį. Mach3 gali valdyti bet kurį įrenginį, kuris turi daugiausia 6 ašis. Mach3 programa kontroliuoja jų darbą remdamasi vadinamuoju G kodai, kuriuos galime paruošti iš vektorinių failų, pavyzdžiui, naudodami LazyCam programą. Programa gali valdyti bet kokį valdiklio ir žingsninio variklio rinkinį. Taip pat galima naudoti bet kokį mechaninės pavaros perdavimo sprendimą (varžtus, juosteles ar dantytus diržus)? programa turi galimybę atskirai apibrėžti kiekvienos ašies veikimo parametrus. Programos lange galime peržiūrėti įrankio kelią ir nuolat valdyti apdirbimo parametrus, tokius kaip pastūmos greitis ar suklio greitis. Programa yra demonstracinėje versijoje. Jis yra visiškai funkcionalus. Tai buvo tik 500 G kodo eilučių.

Įsigijus licenciją, programos limitas yra 10 000 000 G kodo eilučių.

Failus, kurie palengvins konfigūraciją, rasite adresu https://www.akcesoria.cnc.info.pl/mach3.htm .

Universaliame skaitmeniniame valdiklyje USN-3D8A naudojama pagrindinė plokštė leidžia valdyti keturias ašis baziniais ir galiniais jungikliais, valdyti E-STOP avarinio stabdymo mygtuką ir valdyti dvi reles (esančias plokštėje). Be to, plokštė yra paruošta palaikyti Kanthal modulį (vielos temperatūros valdymą) ir Spindle Control (suklio greičio valdymą).

LPT spausdintuvo prievadas buvo naudojamas sistemai prijungti prie kompiuterio. Visi įrenginiai (valdikliai, ribiniai jungikliai, velenas) yra prijungti nepriklausomai prie atitinkamų kaiščių. Lygiagrečiame prievade yra 25 kontaktai. 1-9, 14, 16, 17 kaiščiai gali būti naudojami kaip išėjimai, 10-13, 15 - kaip įėjimai. Kaiščiai 18-25 nenaudojami (įžeminti). Programa veikia su bet kokiu jungčių deriniu, ty galima pasirinkti konkrečius išvesties arba įvesties kontaktus.

Pagal numatytuosius nustatymus mūsų įmonės gaminamiems valdikliams priskiriama tokia konfigūracija:

LPT prievado aprašymas 1. PK1 RELĖ 2. CLK X
3. DIR X
4. CLK Y
5. DIR Y
6. CLK Z
7. REŽ. Z
8. CLK A
9. REŽ. A
10. E-STOP
11. NAMAI X, Y, Z, A
12. RIBA
13. ĮRANKIŲ ILGIO JUTIKLIS
14. KANTHALL/SPINDLE CONTROL
15. PAPILDOMAS ĮVESTIES PIN kodas
16. PK2 RELĖ
17.ĮJUNGTI
18 - 25. GND

Pradėkite programos konfigūraciją priskirdami užduotis atitinkamiems LPT prievado kaiščiams. Meniu Nustatymai (Config) pasirinkite skirtuką Prievadai ir kaiščiai. Pirmame prievado sąrankos ir ašies pasirinkimo lange nustatome:

Šiame skirtuke mes sukonfigūruojame programą, kad ji veiktų su tvarkyklėmis. Čia, be kita ko, galime nustatyti, kuris kompiuterio prievadas bus naudojamas mašinai valdyti ir programos greitį. Langeliai Port #1 ir Port #2 naudojami kompiuterio LPT prievadų adresams nurodyti. Čia galime pažymėti, kokius prievadus norime naudoti. Jei kompiuteryje yra vienas prievadas, greičiausiai jo adresas yra 0x378, kito paprastai yra 0x278, nors PCI kortelių prievadų atveju tai gali būti kitokia. Tai galite patikrinti „Windows“ įrenginių tvarkytuvėje, ten pasirinkę prievadą ir pažymėdami pirmąjį adresą skirtuke „ištekliai“. (Pradėti / Valdymo skydas / Sistema / Aparatūra / Įrenginių tvarkytuvė / Prievadai (COM ir LPT) / Spausdintuvo prievadas / Ypatybės / Ištekliai / Išteklių tipas = I/O diapazonas. Skaičius, apibrėžiantis apatinį I/O diapazoną, bus mūsų prievadas Mach3 programa leidžia dirbti su 2 LPT prievadais, kas suteikia mums daugiau įėjimų ir išėjimų.Programos veikimo greičio nustatymas priklauso nuo mūsų kompiuterio procesoriaus spartos.Jei jūsų kompiuteryje yra 1GHz ar greitesnis procesorius, rekomenduojame jį nustatyti į 45000Hz Konfigūracija turi būti patvirtinta mygtuku "Taikyti".

DĖMESIO!!!

Nepamirškite spustelėti taikymo mygtuko prieš išeidami iš konfigūracijos lango. Priešingu atveju atliktus pakeitimus prarasime.

Tada einame į skirtuką Variklio išėjimai. Šiame skirtuke esantys nustatymai leidžia nustatyti, kiek ašių programa turi valdyti ir prie kurių kontaktų yra prijungti žingsninio variklio tvarkyklės. Vadovaudamiesi sąrašu LPT prievado aprašyme, įvedame nustatymus. Žemiau yra keturių ašių X, Y, Z, A valdymo ir išvesties į suklio valdymo modulį nustatymai.

Parinkties reikšmė:
Įjungta – turi būti naudojama nurodyta ašis, jei žymimasis laukelis yra žalias
Step Pin# – PIN kodas, kuriuo bus siunčiami tam tikros ašies žingsniniai impulsai
Dir Pin# - kaiščio numeris, pagal kurį bus nustatyta tam tikros ašies judėjimo kryptis
Dir Low Active – nustato, ar krypties valdymo linija pagal numatytuosius nustatymus turi būti aukšta ar žema – pasirinkimo pakeitimas leidžia pakeisti ašies judėjimo kryptį
Step Low Active – nustato, ar žingsnio valdymo linija pagal numatytuosius nustatymus turi būti aukšta ar žema, paprastai tvarkyklės veikia tinkamai, nepaisant šio parametro nustatymo

Atminkite, kad pakeitimai turi būti patvirtinti paspaudus mygtuką „Taikyti“.

Kitas veiksmas bus nustatymų konfigūravimas skirtuke Įvesties signalai. Nustatymai, be kita ko, susiję su ribiniais jungikliais, sauga ir E-STOP mygtuku. Parinktis „Active Low“ naudojama norint pasirinkti ribinio jungiklio tipą, kuris buvo prijungtas prie pagrindinės plokštės, t. y. įprastai uždarytas arba įprastai atidarytas. Toliau tame pačiame skirtuke galima nustatyti E-STOP avarinio stabdymo mygtuko parinktis. Čia taip pat galime pasirinkti, kokio tipo jungiklis buvo naudojamas. Kaip avarinius eigos jungiklius rekomenduojama naudoti įprastai uždarytus NC jungiklius. Tai pašalins grandinės pertraukos galimybę. Kai, pavyzdžiui, nutrūksta eigos jungiklio laidas, E-STOP išjungs mašiną. Vadovaudamiesi sąrašu LPT prievado aprašyme, įvedame nustatymus.

Atminkite, kad pakeitimai turi būti patvirtinti paspaudus mygtuką „Taikyti“.

Kitas veiksmas bus parametrų keitimas skirtuke Išvesties signalai, kur galite nustatyti Įgalinti išvestį ir bendrosios paskirties išėjimus (Output#n). Išvestis Įgalinti bus naudojama ašies valdikliams įjungti. 1 ir 2 išvestis bus naudojami PK1 ir PK2 relėms valdyti. Mach 3 programa leidžia apibrėžti bendresnės paskirties išėjimus, prie kurių galime prijungti, pavyzdžiui, tolesnes reles. Tačiau tam reikia naudoti papildomus pagrindinės plokštės kaiščius.

Paskutinis skirtukas, kurį reikia konfigūruoti, yra skirtukas Spindle Setup. Čia galime nustatyti veleno, aušinimo skysčio ir rūko nustatymus.

Relės valdymo grupė leidžia valdyti įjungimą / išjungimą. veleną ir jo darbo kryptį, naudodami plokštėje esančias reles. Pažymėkite Išjungti veleno relės palaikymą. (Išjungti suklio reles) padarys paslaugą NEAKTYVI. Skirtuke Išvesties signalai jau priskyrėme atitinkamus PIN numerius atitinkamiems išėjimams. Dabar reikia įvesti išėjimų, kurie valdys veleną naudodami reles, numerius. Šios relės aktyvuojamos naudojant M3 ir M4 komandas mūsų G kode. „Flood Mist Control“ grupė leidžia mums, panašiai kaip aukščiau, apibrėžti išėjimus, kurie valdo atitinkamas reles. Sukonfigūravus kaiščius, siūlome išbandyti įvesties įrenginius? šiuo tikslu pagrindiniame ekrane paspauskite klavišą „Alt-7 Diagnostics“, kuris parodo prie kompiuterio prijungtų įrenginių sąrašą. Įjungiant ribinius jungiklius rankiniu būdu, šalia atitinkamų etikečių turi užsidegti geltonos lemputės. Jei taip neatsitiks, patikrinkite įvesties kaiščių konfigūraciją ir elektros jungčių teisingumą.

Norint visiškai mėgautis veikiančia mašina, tereikia sureguliuoti variklius. Norėdami tai padaryti, meniu Konfigūracija pasirinkite parinktį Variklio derinimas. Pasirodys toks langas:

Mygtukai X, Y, Z Axis (X, Y, Z Axis) leis pasirinkti ašį, kurios nustatymus norite atlikti. Galimos tik ašys, kurios buvo suaktyvintos variklio išėjimuose. Rodyklėmis aukštyn ir žemyn galime valdyti tam tikros ašies variklį abiem kryptimis (prieš įeinant į "motor tuning" skirtuką, programa negali būti RESET režimu, nes varikliai nesisuks). Variklio greitis (Velocity) ir jo pagreitis (Accel) nustatomi naudojant atitinkamus slankiklius arba įvedami rankiniu būdu į atitinkamą langelį. Esamos variklio sūkių skaičiaus charakteristikos pateikiamos nuolat (vadinamoji rampa). Labai svarbus parametras yra žingsnių skaičius matavimo vienete (Steps per). Matavimo vienetas yra milimetrai arba coliai, priklausomai nuo konfigūracijos / matavimo vienetų nustatymų. Ši vertė turėtų būti nustatyta pagal valdiklio nustatymus ir varžto žingsnį, taip pat į visas naudojamas pavaras. Šį skaičių įvedame į apatiniame kairiajame ekrano kampe esantį laukelį (Steps per). Pavyzdžiui, turime 200 žingsnių / apsisukimų variklį, SSK-B04 valdiklį, kurio žingsnių padalijimas nustatytas į 1/2, ir 10x2 trapecijos formos pavaros varžtą. Padalijus žingsnį galėsite pasiekti 400 žingsnių vienam variklio apsisukimui. Varžto žingsnis yra 2 mm per apsisukimą. Šioje konfigūracijoje žingsnių skaičius, reikalingas ašiai perkelti 1 mm, yra 200. Šią reikšmę reikia įvesti lauke Steps per. Įvedus neteisingą vertę, mašina eksploatacijos metu neišlaikys nustatytų matmenų. Populiariausių trapecinių varžtų žingsnių verčių pavyzdžiai (žingsnių, reikalingų ašiai pajudinti 1 mm), pavyzdžiai pateikti žemiau esančioje lentelėje (variklis 200 žingsnių / apsisukimas):

Sraigto žingsnis Padalinys Žingsniai per Padalinys Žingsniai per Padalinys Žingsniai per
2 1/2 200 1/4 400 1/8 800
4 100 200 400
8 50 100 200
10 40 80 160

Įvedus žingsnių skaičių rekomenduojame pradėti tiuninguoti variklius nuo mažų sūkių ir pagreičių, palaipsniui didinant jų vertę. Abu dydžiai turėtų būti parinkti, kad būtų gauti reikiami pašarai, esant stabiliai mašinos veikimui (neprarandant laiptelių ar sugedus varikliui). Ribiniai jungikliai taip pat veikia variklio derinimo režimu. Jei variklis nesisuka, patikrinkite, ar neįjungtas saugos jungiklis (pagrindiniame ekrane mirksi mygtukas „Reset“, jei mirksi – paspauskite). Tačiau jei apsauginis jungiklis neaktyvus, o variklis vis tiek nesisuka, patikrinkite išvesties kaiščių konfigūraciją, taip pat valdiklio jungtis ir konfigūraciją. Kiekvienos ašies nustatymas turi būti patvirtintas mygtuku „Išsaugoti ašies nustatymus“ prieš keičiant ašį arba uždarant langą. ?Žingsninis impulsas? leidžia nustatyti vieno žingsnio impulso plotį. Kuo jis trumpesnis, tuo didesnį judėjimo greitį galima pasiekti, tačiau kai kurie valdikliai gali nesusidoroti su mažesnėmis vertėmis. Krypties impulsas yra minimalus laikas, reikalingas krypties valdymo išvesties būsenai pakeisti. Rekomenduojame šias dvi reikšmes palikti nepakeistas. Kaip jau minėta, prie pagrindinės plokštės galima prijungti Spindle Control modulį, kuris leidžia valdyti veleno sukimosi greitį per keitiklį. Žemiau bus pateiktas Mach3 programos konfigūravimo su minėtu įrenginiu būdas.

Programa leidžia reguliuoti suklio sukimosi greitį valdant krypties ir žingsnio signalą, o dažniausiai suklio sukimosi greitį valdo inverteris, kurį galima valdyti nuo 0 iki 10V įtampa. „Spindle Control“ modulis yra F/U (dažnio į įtampą) keitiklis, kurio maksimali išėjimo įtampa yra 10 V. Jis proporcingai konvertuoja Mach 3 programos impulsus į įtampą, o tai leidžia sklandžiai valdyti greitį tiesiai iš programos. Modulis buvo išbandytas su inverteriais, turinčiais analoginį įėjimą greičio reguliavimui. Kad modulis tinkamai veiktų su keitikliu, Mach3 programa turi būti tinkamai sukonfigūruota. Pirmiausia reikia pasirinkti parinktį Prievadai ir kaiščiai iš meniu Config. Tada skirtuke „Spindle Setup“ apibrėžiame, kaip velenas yra valdomas. Mes nustatėme:

Kitas žingsnis bus pakeisti nustatymus skirtuke Variklio išėjimai. Įjungiame suklio parinktį ir įvedame prievadą bei PIN numerį, iš kurio valdysime savo modulį. Pagal LPT Spindle Control prievado aprašymą, jį jungiame prie išėjimo (pin) numerio 14. Tai buvo pavaizduota variklių išėjimo kontaktų konfigūracijoje. Veleną dažnai varo variklis per pavarą. Suklio greitis, priklausomai nuo naudojamos pavaros laipsnio, skirsis nuo varančiojo variklio sukimosi greičio. 3 Mach programos valdymas reiškia variklio, varančio veleną, greitį. Turėdami tai omenyje, dabar spustelėkite meniu Config ir pasirinkite parinktį Motor Tuning. Spustelėkite parinktį „Spindle“. „Velocity“ lange įvesta vertė nustato didžiausią mūsų veleno variklio greitį apsisukimais per minutę.

Pavyzdžiui, tarkime, kad didžiausias mūsų veleno greitis yra 18 000 aps./min. Naudojamas 1:2 perdavimo santykis, todėl varančiojo variklio greitis yra 9000 aps./min. Vertė Step per nustato, kiek impulsų programa sugeneruoja vienam variklio apsisukimui. Norėdami apskaičiuoti šią vertę, pirmiausia konvertuokite suklio greitį į vertę, išreikštą [rpm], t. y. 9000 [rpm]/60=150 [rpm]. Kitas žingsnis yra apskaičiuoti žingsnį pagal vertę. Turėtumėte naudoti ryšį čia:


o tai mums suteikia 66,66 [1/ap.] impulsų vienam variklio apsisukimui vertę. Reikia paaiškinti, iš kur gaunama 10 000 Hz reikšmė (Hz=1/s) aukščiau pateiktoje formulėje. Kaip jau minėta, Spindle Control modulis yra F/U keitiklis, kurio maksimali išėjimo įtampa yra 10V. Konversijos konstanta yra: 1000Hz/1V, taigi 1000Hz*10=10000Hz. Tačiau, jei būtų naudojamas vienas iš mūsų pasiūlyme esančių elektrinių velenų, pvz., Elte TMPE4 10/2 3,3 kW, kurio sukimosi dažnis yra 18 000 aps./min., tada greičio laukelyje įvestume 18 000, o žingsnio vertė būtų 33,33. Verta paminėti, kad aukščiau pateiktos prielaidos yra teisingos tik tada, kai keitiklis sukonfigūruotas taip, kad esant 0 V įtampai, variklio greitis atitinka 0 aps./min., o esant 10 V variklis pasiekia 18 000 aps./min. Tada slankikliu nustatome pagreitį. Atminkite, kad bet kokie pakeitimai turi būti patvirtinti spustelėdami mygtuką Išsaugoti ašies nustatymus. Darant prielaidas, pavaros veleno sąranka atrodys maždaug taip:

Kaip jau minėta, programos valdymas reiškia variklio, varančio veleną, greitį. Tačiau mums rūpi reguliuoti veleno greitį. Mach 3 programa turi galimybę apibrėžti vadinamąjį pavarų skaičiai, kurie leidžia susieti variklio greitį su veleno sukimosi dažniu. Norėdami tai padaryti, pasirinkite meniu Config ir tada Spindle Ruleys.

Turėtų atsidaryti naujas langas. Lauke Dabartinis skriemulys pasirinkite vieną iš galimų padėčių, pvz., numerį 4. Tada galite nustatyti didžiausią ir mažiausią suklio greitį. Lauke Max Speed (Maksimalus greitis) nurodomas maksimalus suklio greitis, atitinkantis nustatytą maksimalų pavaros variklio greitį, nustatytą lange Motor Tuning. Abiejuose mūsų pavyzdžiuose, t. y. pavyzdyje su pavarų dėže (variklio sūkių skaičius yra 9000 aps./min., o pavaros santykis buvo 1:2) ir TMPE 18000 aps./min. elektros velenu, maksimalų greitį nustatėme iki 18 000 aps./min. Kai įvesime komandą S18000 į G kodą, programai tai reikš, kad velenas turi veikti maksimaliu greičiu. Tai susiję su tuo, kad programa turi generuoti maksimalų impulsų skaičių per apsisukimą, mūsų atveju tai buvo atitinkamai 66,66 ir 33,33 impulsų per apsisukimą. Pasirinkus mažesnį greitį atitinkamai sumažės variklio ir veleno greitis. Tačiau jei norime dirbti didesniu greičiu nei nustatytas g-kode, pvz., 20 000 aps./min., programa praneš apie klaidą ir nustatys galimą maksimalų greitį, t. y. 18 000 aps./min. Ši klaida bus matoma būsenos srityje (puslapio apačioje). Pranešimo tekstas bus toks: „Pasninkauti už skriemulio. Naudojate Max?. Lauke Minimalus greitis nurodomas greitis, žemiau kurio programa neleis sukliui sulėtėti. Mažiausio greičio parinktis yra naudinga verpstėms, kurios aušinamos ventiliatoriumi, esančiu ant rotoriaus.

Sumažėjus sukimosi greičiui, sumažėja aušinimo efektyvumas. Esant tam tikram greičiui, jo gali nepakakti, o tai gali sugadinti veleną. Rekomenduojama nustatyti gamintojo rekomenduojamą minimalų tam tikro veleno apsukų skaičių. Paskutinis žingsnis – patikrinti modulio veikimą. Suklis valdomas mygtukais, esančiais apatiniame dešiniajame pagrindinio programos lango kampe. S-ov parametras nustato esamą veleno sukimosi greitį (pvz., G-kode pakeistas S parametru), Spindle Speed nustato maksimalų greitį, kuriuo norime, kad velenas veiktų. Jis negali būti didesnis už pavarų langelyje nurodytą greitį. Spindel CWF5 mygtukas leidžia valdyti veleną.

Norėdami išbandyti suklio valdymo modulį „sausai“ Voltmetras bus naudingas ir turėtų būti prijungtas prie siųstuvo išvesties. Darbo tikrinimo tvarka gali būti tokia: įveskite maksimalų suklio apsukų skaičių, t.y. 18 000 aps./min., tada įjunkite veleną mygtuku Spindle F5. Jei S-ov parametro laukas yra 0, tai modulio išėjimas turi būti 0 V (Esant nustatytam minimaliam greičiui, negalėsime nustatyti greičio 0). Tada paspauskite mygtuką Reset (tas, esantis po mygtuku Spindle F5). Tai turėtų nustatyti dabartinį suklio greitį (nuotraukoje parametras S-ov) iki 18000. Tada įtampa keitiklio išėjime turėtų būti maždaug 10 V. Jei įtampa šiek tiek skiriasi nuo 10 V, sureguliuokite ją naudodami potenciometrą, esantį ant modulio plokštės. Nustačius nustatytą greitį (S-ov) į 9000, modulio išėjime turėtų pasirodyti 5V. Spustelėdami mygtukus „-“ ir „+“. galime reguliuoti greitį visame diapazone, ty nuo mažiausio iki didžiausio greičio, apibrėžto pavarų skaičiaus lange.

Žinoma, galite praleisti modulio veikimo patikrinimo skaitikliu etapą ir pereiti tiesiai prie keitiklio veikimo patikrinimo, tačiau tokiu atveju rekomenduojame nustatyti keitiklio apsaugą, ribojant variklio greitį, tik tuo atveju, jei paaiškėtų, kad kažkas buvo sukonfigūruota neteisingai. Tada pagal pateikto keitiklio nurodymus prie jo prijungiame savo Spindle Control modulio išvestį. Jei viskas buvo prijungta ir sukonfigūruota teisingai, programoje reguliuojant suklio sukimosi greitį turėtų būti matomas suklio greičio pokytis. Pagrindinėje plokštėje esančiomis relėmis galima įjungti/išjungti ir keisti veleno sukimosi kryptį.

Patarimai

Jei valdiklis SSK-3D8A neveikia tinkamai, pirmiausia reikia patikrinti, ar problema yra elektrinė, ar mechaninė. Kitas žingsnis yra atskirti komponentą, kuris sukelia klaidą. Gali pasirodyti, kad reikės atjungti visus sistemos komponentus ir kiekvieną atskirai patikrinti, ar jis tinkamai veikia. Svarbu dokumentuoti kiekvieną žingsnį sprendžiant problemą. Jums gali prireikti naudoti šią dokumentaciją vėliau, o joje esanti informacija labai padės mūsų techninės pagalbos darbuotojams išspręsti problemą. Daugelis judesio valdymo sistemos klaidų gali būti susijusios su elektriniu triukšmu, valdymo įrenginio programinės įrangos klaidomis arba laidų klaidomis. Žemiau yra lentelė su populiariausiomis problemomis, apie kurias klientai praneša mūsų techninei pagalbai.

Simptomai Tikėtina gedimo priežastis Procedūra
Variklis neveikia Valdikliui nėra maitinimo Vizualiai patikriname atskirų šviesos diodų apšvietimą, signalizuojantį apie atskirų ašių įtampą. Jei nėra įtampos, atjunkite valdymo spintos maitinimą ir patikrinkite atskirų saugiklių veikimą. Pažeistus keičiame aprašyme nurodytais USN-3D8A parametrais.
Neteisingai parinkta skiriamoji geba Taisome DIP jungiklio arba Mach3 programos nustatymus
Klaidingi dabartiniai nustatymai Atliekame DIP jungiklio korekciją
Aktyvios tvarkyklės klaida Mes patikriname galutinių etapų maitinimo įtampą. Kai korpuso maitinimas išjungtas, patikrinkite jungtis su varikliais (tikėtinas trumpasis jungimas valdiklio išėjime). Įjungta šiluminė apsauga.
Nėra įjungimo signalo Patikriname įjungti išvesties kaiščio konfigūraciją, gali tekti pakeisti jo būseną į priešingą (Active Low). Mes patikriname jungčių su pagrindine plokšte teisingumą.
Variklis sukasi ne ta kryptimi Variklio fazės gali būti sujungtos atvirkščiai Kai spintos maitinimas yra išjungtas, sukeičiame vienos fazės variklio kaiščius arba keičiame kryptį valdymo programoje.
Vairuotojo klaida Klaidingi dabartiniai nustatymai Atliekame DIP jungiklio korekciją
Sutrumpinti variklio fazės posūkiai Galimas trumpasis jungimas valdiklio išėjime, galimas variklio pažeidimas
Maitinimo šaltinio arba valdiklio išvesties perkrova Mes patikriname galutinių etapų maitinimo įtampą. Kai korpuso maitinimas išjungtas, patikrinkite jungtis su varikliais (tikėtinas trumpasis jungimas valdiklio išėjime).
Valdiklio perkaitimas Patikriname esamą nustatytą vertę (gali būti per didelė). Tikriname esamus mažinimo funkcijos nustatymus. Tikriname valdymo spintoje esančių vėdinimo filtrų praeinamumą ir teisingą ventiliatoriaus veikimą.
Nereguliarus variklio judėjimas Variklio laidai neekranuoti Varikliams prijungti turi būti naudojami ekranuoti kabeliai, o ekranas turi būti įžemintas. Mes patikriname įžeminimo teisingumą.
Neekranuoti valdymo kabeliai Valdiklius prie pagrindinės plokštės prijungti reikia naudoti ekranuotus kabelius, o ekranas turi būti įžemintas. Mes patikriname įžeminimo teisingumą.
Valdymo kabeliai per arti variklio kabelių Mes patikriname atstumą tarp valdymo kabelių ir variklio maitinimo kabelių.
Blogas įžeminimas sistemoje. Mes patikriname įžeminimo teisingumą.
Sugedo variklio apvija. Kai korpuso maitinimas išjungtas, patikrinkite variklio ir valdiklio jungčių teisingumą. Mes patikriname apvijų varžą. Jei reikia, variklį keičiame nauju.
Blogas variklio fazių sujungimas. Kai korpuso maitinimas išjungtas, patikrinkite variklio jungtis. Jei pastebime nelygumą, jį ištaisome.
Pažeistas LPT valdymo kabelis Išjungę korpuso maitinimą patikrinkite korpuso ir kompiuterio jungtis. Jei pastebime nelygumą, jį ištaisome. Esant poreikiui LPT valdymo laidą keičiame nauju.
Vėluoja greitinant variklį. Klaidingi dabartiniai nustatymai Atliekame DIP jungiklio korekciją.
Per silpnas variklis programai. Variklį keičiame kitu, galingesniu.
Per dideli pagreičio nustatymai. Pataisome DIP jungiklio nustatymus. Derindami variklius koreguojame Mach3 programoje padarytus nustatymus.
Maitinimo įtampa per žema. Mes patikriname galutinių etapų maitinimo įtampą.
Per didelis variklio ir valdiklio įkaitimas. Per silpnas šilumos išsiskyrimas Tikriname valdymo spintoje esančių vėdinimo filtrų praeinamumą ir teisingą ventiliatoriaus veikimą.
Dabartinis sumažinimas nenaudojamas. Tikriname esamus mažinimo funkcijos nustatymus. Atliekame DIP jungiklio korekciją.
Dabartinis nustatymas per didelis. Atliekame DIP jungiklio korekciją.
Ribinis jungiklis neveikia Programos nustatymai Mes patikriname tam tikro ribinio jungiklio programos konfigūraciją. Konfigūracija, prievadai ir kontaktų įvesties signalai.
Grandinės pertrauka Mes patikriname jungčių teisingumą.
Reikalavimai

Montavimo personalas turi turėti pagrindinių žinių, kaip elgtis su elektros įranga. Įrenginys turi būti montuojamas uždarose patalpose, atitinkančiose I aplinkosaugos klasę, esant normaliai oro drėgmei (RH = 75% maks. be kondensacijos) ir temperatūros intervale nuo +5°C iki +40°C.




Prekių atsiėmimas iš parduotuvių

Prekių atsiėmimas per 1 - 4 darbo dienas nuo užsakymo pateikimo datos (jeigu prekės yra vietiniame sandėlyje).

Prieš atvykstant, prašome sulaukti pranešimo apie užsakymo paruošimą.

Vilniaus parduotuvės adresas: Vytenio g. 20, LT-03229 Vilnius, Lietuva

Kauno parduotuvės adresas: Pramonės pr. 4D, LT-51329, Kaunas, Lietuva

Pristatymas Jūsų nurodytu adresu

Priekių pristatymas vykdomas per kurjerį Venipak ar į Omniva paštomatus. Priklausomai nuo prekės prieinamumo, užsakymai vykdomi 1 - 3 darbo dienas. Užsakymai pateikti iki 13h išsiunčiami tą pačią darbo dieną.

Pristatymas per kurjerių tarnybą (1-2d.d.) yra 4.90€, jeigu pirkinių krepšelio suma viršija 150€ - pristatymas nemokamas.

Pristatymo kaina į Venipak paštomatus (1-3d.d.) yra 2.90, jeigu pirkinių krepšelio suma viršija 50€ - pristatymas nemokamas.

Pristatymo kaina į Omniva paštomatus (1-3d.d.) yra 3.90, jeigu pirkinių krepšelio suma viršija 70€ - pristatymas nemokamas.

Pasirenkant apmokėjimo būdą pristatymo metu +2.00

Atlikti apmokėjimą už prekes pristatymo metu kurjeriui galite grynais arba banko kortele. Omniva paštomatuose apmokėjimas galimas tik banko kortele.

Stambiagabaritėms prekėms taikomas papildomas pristatymo mokestis, nepriklausomai nuo aukščiau nurodytų sumų ir sąlygų.


Prekių prieinamumo statusų paaiškinimas:

Parduotuvėje Vilniuje YRA – prekę turime parduotuvėje Vytenio g. 20, Vilniuje ir jas galima atsiimti/nusipirkti vietoje tą pačią dieną;

Parduotuvėje Kaune YRA – prekę turime parduotuvėje Pramonės pr. 4D, Kaune ir jas galima atsiimti/nusipirkti vietoje tą pačią dieną;

Centriniame sandėlyje YRA – prekę turime sandėlyje, pristatome per 1-2 darbo dienas, atsiimti vietoje galimybės nėra;

1-2 darbo dienos – prekių vietoje neturime, tačiau jos pristatomos per trumpą laiką – 1-2 darbo dienas;

2-3 darbo dienos – prekių vietoje neturime, tačiau jos pristatomos per trumpą laiką – 2-3 darbo dienas;

3-5 darbo dienos – prekių vietoje neturime, tačiau jos pristatomos per ilgesnį laikotarpį – 3-5 darbo dienas;

3-7 darbo dienos – prekių vietoje neturime, tačiau jos pristatomos per ilgesnį laikotarpį – 3-7 darbo dienas;

Laikinai Neturime – prekių vietoje neturime, tačiau galite užsisakyti pranešimą elektroniniu paštu, kai prekė bus sandėlyje.